Taimeteadus

TaimeteadusTaimeteadus

Botaanika on uuring füsioloogia, morfoloogia, ökoloogia, evolutsioon, anatoomia, liigitus, haigused, levitamine, muu hulgas aspekte taimed. See teadus on sellisena tunnustatud 1979. aastal koos Bioloogia kursused.

Ajalugu selles valdkonnas loodusteaduste viib meid tagasi minevikku ja palju: on teada, et näiteks aastal 370 eKr, Kreeka filosoof nimega Teofrastus, jünger Aristoteles - et ta oli jaotatud taimed "lilled "ja" no lilled "- kirjutas kaks traktaati:" ajaloo Taimed "(Historia plantarum) ja" põhjuste Taimed ".

Saksa Otto Brunfels 16. sajandil, avaldamata tööd nimetatakse herbaarium, täpset teavet mõne taime ja kaks sajandit hiljem, Rootsi botaanik Linnaeus ettepaneku Binaarne nomenklatuur tuvastada ka selle elava kuningriiki. Selle klassifikatsiooni süsteem põhines positsiooni ja mitmeid tolmukate lill. Nii peetakse isad teadusliku botaanika.

Eicher hiljem pakkus subpisão Kuningriigi Plantae in cryptogams ja seemnetaimede: ilma taimede ja lillede puhul. Teine teadlane, Engler, ettepaneku liigitada vahel talófitas ja cormófitas, millest viimane on need, mis on juured, varred ja lehed. Täna tulekuga fülogenees ja edendamine molekulaarbioloogia, muud klassifikatsioon on välja pakutud.

Meeldis? osa:

0 kommentaari:

Seonduvad postitused

CityGlobe